Ani v dnešných náročných časoch nezabúdajme na ľudskosť a záchranu toho najcennejšieho, čo máme – života. Pripájame sa k iniciatíve Slovenskej resuscitačnej rady.

Vaše dve ruky môžu zachrániť život!
Každoročne sa náhle zastaví srdce mimo nemocnice približne u 350 000 Európanov, ktorí sú väčšinou v produktívnom veku. 100 000 z nich by mohlo žiť, keby sme im vedeli poskytnúť prvú pomoc. Práve preto sa 16. október stal Dňom záchrany života. V tomto roku sa už po siedmykrát k tejto iniciatíve pripája aj Slovensko. Organizátorom Svetového dňa záchrany života je Slovenská resuscitačná rada, ktorá sa snaží informovať verejnosť o dôležitosti poskytnutia prvej pomoci a o potrebe vedieť ju poskytnúť.

KPR

Aj napriek tomu, že sa tento rok žiadna akcia na Deň záchrany života nekoná, sme veľmi radi, že aj tak tento Deň podporujú známe tváre prostredníctvom sociánych sietí. Ďakujeme všetkým, že podporujete tento Deň! ❤️Veľa ľudí sa neodváži vykonávať KPR, pretože nevedia, čo robiť, alebo sa boja, že človeku ublížia. Aby sme pomohli zvyšovať pravdepodobnosť toho, že KPR bude v prípade núdze poskytovaná okoloidúcimi, Slovenská resuscitačná rada odporúča výhradne ručnú KPR, ktorá má tri jednoduché kroky:1. Skontrolovať, či postihnutý akokoľvek reaguje2. Zavolať 1123. Stláčať rýchlo a tvrdo stred hrude do doby, kým dorazí pomocPomôžte nám zvyšovat povedomie o poskytování KPR. Nikdy neviete kedy budete pomoc sami potrebovať❤️

Uverejnil používateľ Slovenská Resuscitačná Rada Piatok 16. októbra 2020